AKCIE                                                                   

Deň detí (1.6.18)

     Smiech, radosť, zábava, povzbudzovanie, víťazstvo! To všetko prežili tento deň škôlkári, pre ktorých sme pripravili pestrý program- zmerali si sily v športových disciplínach, ukázali svoju odvahu a vytrvalosť, ako i tanečné schopnosti - či už v súťažných tancoch, ale na diskotéke. Všetci boli za svoje výkony odmenení medailami a sladosťami.
                                                        

Predplavecká príprava (5./2018)

    Každoročne realizujeme predplaveckú prípravu škôlkárov v Škole plávania Ariela v Leviciach. Detičky správnemu nácviku techniky plávania učí teta inštruktorka, ktorá "plávanie" obohatila rôznymi hrami vo vode s využitím pomôcok a hračiek do vody. Radosť z kúpania dokazujú fotografie vo fotogalérii.  
                                   
 

Medzinárodný deň mlieka (16.5.2018)

     Deň mlieka je oslavou mlieka a mliečnej výživy. Odkiaľ k nám prichádza, čo všeličo je z mliečka sme sa nielen rozprávali, ale si aj vyskúšali ako sa doja kravičky, pripravili sme mliečne pochúťky a samozrejme ochutnali dobroty priamo z "obchodíka" v našej škôlke. 
 Chutilo nám veľmi! Veď už aj škôlkári vedia, že vďaka mliečku budú mať silné kosti a zdravé zúbky.
                                                                          

Deň matiek (13.5.2018)

    - druhá májová nedeľa už tradične patrí našim mamám. Deň matiek je špeciálny čas  povedať našim mamám ako ich radi máme, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu lásku a vďačnosť.  Deti z MŠ a ZŠ to vyjadrili veršíkmi, tančekmi, piesňami a divadielkami v kultúrnom programe venovanom všetkým mamám. Ďakujeme mamy!

Stavanie májky, opekačka (30.4.2018)- pozrite si vo fotogalérii

Exkurzia do Arboréta v Mlyňanoch a lesnej obory (4./2018)

 
    "Bez lesa niet vody, bez vody niet života." Z príležitosti apríla-mesiaca lesov, sme navštívili Arborétum v Mlyňanoch a lesnú oboru. Prechádzkou parkom detičky mali možnosť pozorovať stromy, kríky a rastliny z rôznych kútov sveta. Hlavným našim cieľom bola lesná obora, ktorá nám ponúkla  vidieť svojich obyvateľov  - kozorohy, muflóny, daniele. Skutočne sa bolo na čo pozerať!
     

Exkurzie v knižniciach (3./2018)

    
   Už tradične sa  mesiac marec spája s mesiacom knihy. Deťom ho pripomíname prostredníctvom rôznych edukačných činností, v ktorých dominujú knihy, zážitkové učenie a neodmysliteľne aj organizovanie exkurzií do knižníc. So všetkými deťmi sme navštívili školskú knižnicu v ZŠ, s predškolákmi sme zrealizovali exkurziu do Mestskej knižnice vo Vrábľoch. Pútavou metódou deti objavovali svet výroby papiera, cez tlačiareň, prácu spisovateľa, ilustrátora až po výrobu knihy. 
                                                     

Návšteva v 1. triede ZŠ (23.03.2018)

   S budúcimi - už čoskoro - prvákmi sme sa zúčastnili na vyučovacej hodine v 1. triede v ZŠ. Deti zažili skutočné vyučovanie so svojimi kamarátmi, ktorí sedia už v školských laviciach a predvedli sa im, čo sa  naučili. Aj našich  škôlkárov pani učiteľka "vyskúšala", čo všetko sa naučili v MŠ. Úlohy zvládli na jednotku, do školských lavíc môžu zasadnúť od budúceho školského roka. Budeme všetkým držať palce!
 
                                                  
   .

Vynášanie Moreny (19.3.2018)

 
    Ku každoročnej tradícii v našej MŠ patrí vynášanie Moreny - dva týždne pred Veľkou nocou. Bola to obyčaj u našich predkov, ktorá mala urýchliť koniec vlády zimy - Moreny a následne privítať jar. Zachovať a šíriť zvyky  predkov  v našom regióne je  cieľom a zároveň plnením edukácie. Morenu sme "vyniesli" do rieky a dúfame, že čoskoro nás budú zohrievať teplé lúče slniečka.
 
                                                 

Bábkové divadlo (1.3.2018)

 
     Materské centrum Klokanček sa opäť v našej škôlke predstavilo  tentokrát s rozprávkou "O drakoch a princeznách", do ktorej deja boli zapojené aj deti. Napätie,  zábavu, smiech, ale hlavne pekný zážitok vzbudilo u detí ďalšie vydarené vystúpenie v podaní tiet-herečiek MC.
 
                                          

 Vianočná besiedka (20.12.2017)

 

   - na slávnosť pri vianočnom stromčeku sa deti tešili , aby predviedli svojim rodičom, čo si pre nich pripravili spolu s pani učiteľkami. Srdcia svojich blízkych potešili najmenší básničkami o zime, piesňami, tančekom so snehuliakom a Vianociach, ale aj v scénke o babke Ježibabke, ktorej pomohli hľadať stratené perníčky. Staršie deti - anjelíčkovia- vystúpili v scénke Vianoce sa blížia, zatancovali tančeky Zima,zima a Rolničky.  Malí "angličtinári" vystúpili so svojou pani učiteľkou v krátkom programe - ako inak - po anglicky. "Šťastné a veselé"...touto piesňou sme sa všetci lúčili a priali, ale v tom zavítala návšteva, ktorá všetky deti prekvapila, ale zároveň potešila - MIKULÁŠ! 

  

              

 

Vianočné tvorivé dielne (XII./2017)

 
     Naša škôlka sa pred Vianocami zmenila na veľkú dielňu, v ktorej deti tvorili - maľovali, lepili, vystrihovali, zhotovovali  vianočné ozdoby, stromčeky, svietniky,vykrajovali a piekli medovníčky. Spoločne sme si vyzdobili škôlku, navodili atmosféru blížiacich sa sviatkov. Chýba už len krôčik k dlhoočakávanému dňu. Spestrila nám ich aj príjemná návšteva hudobníčky Simsalaly, ktorá všetkých rozveselila piesňami, hrami a tancom. 

                                             

Šarkaniáda (XI./2017)

K jeseni patrí zhotovovanie a šantenie so šarkanmi. V spolupráci s rodičmi deti zhotovili rôznych farebných šarkankov, ktorí zdobia interiér škôlky. Za snahu boli deti odmenené medailami. A že sa šarkankovia vydarili - môžete sa presvedčiť v našej fotogalérii.

                                    

 

Hudobno-výchovné pásmo Prišla jeseň (2.11.2017)

     Opäť do našej škôlky zavítalo divadielko z Materského centra Klokanček so svojimi veselými piesňami, hrami a samozrejme pekným príbehom o       počasí,ročnom období a zvieratkách. Veselé bábky -"Jeseň" a jej kamarát - všetky detičky rozospievali a roztancovali. Tešíme sa už na ďalšie stretnutie!
 
                                                                  

Úcta k starším (X./2017)

Mesiac október patrí k oslave našich dedkov a babičiek. Obec zorganizovala pre starších občanov slávnostné popoludnie s kultúrnym programom v Dome kultúry, v ktorom sa predstavili aj deti z MŠ. Potešili dedkov a babky básničkami, piesńou a ľudovými tančekami. Veľa zdravia a spokojnosti - dedkovia a babičky!
 
                                          

                                       -

 

PLODY JESENE (výstava ovocia a zeleniny,IX./2017)

 
     MŠ spestrila výstavu ovocia a zeleniny v Dome kultúry kútikom, v ktorom prezentovala práce malých škôlkárov. 
     Nechýbali rôznofarebné  tekvičáky,  o ktoré sa postarali  rodičia so svojimi deťmi. 
     Klub Jednoty dôchodcov  ocenil tvorivosť a šikovnosť odprezentovanú v nápadivosti 
     I. miestom. 
     Ďakujeme rodičom, ktorým táto milá udalosť neostala ľahostajná.