AKCIE                                                                    

 Vianočná besiedka (20.12.2017)

 

   - na slávnosť pri vianočnom stromčeku sa deti tešili , aby predviedli svojim rodičom, čo si pre nich pripravili spolu s pani učiteľkami. Srdcia svojich blízkych potešili najmenší básničkami o zime, piesňami, tančekom so snehuliakom a Vianociach, ale aj v scénke o babke Ježibabke, ktorej pomohli hľadať stratené perníčky. Staršie deti - anjelíčkovia- vystúpili v scénke Vianoce sa blížia, zatancovali tančeky Zima,zima a Rolničky.  Malí "angličtinári" vystúpili so svojou pani učiteľkou v krátkom programe - ako inak - po anglicky. "Šťastné a veselé"...touto piesňou sme sa všetci lúčili a priali, ale v tom zavítala návšteva, ktorá všetky deti prekvapila, ale zároveň potešila - MIKULÁŠ! 

  

              

 

Vianočné tvorivé dielne (XII./2017)

 
     Naša škôlka sa pred Vianocami zmenila na veľkú dielňu, v ktorej deti tvorili - maľovali, lepili, vystrihovali, zhotovovali  vianočné ozdoby, stromčeky, svietniky,vykrajovali a piekli medovníčky. Spoločne sme si vyzdobili škôlku, navodili atmosféru blížiacich sa sviatkov. Chýba už len krôčik k dlhoočakávanému dňu. Spestrila nám ich aj príjemná návšteva hudobníčky Simsalaly, ktorá všetkých rozveselila piesňami, hrami a tancom. 

                                             

Šarkaniáda (XI./2017)

K jeseni patrí zhotovovanie a šantenie so šarkanmi. V spolupráci s rodičmi deti zhotovili rôznych farebných šarkankov, ktorí zdobia interiér škôlky. Za snahu boli deti odmenené medailami. A že sa šarkankovia vydarili - môžete sa presvedčiť v našej fotogalérii.

                                    

 

Hudobno-výchovné pásmo Prišla jeseň (2.11.2017)

     Opäť do našej škôlky zavítalo divadielko z Materského centra Klokanček so svojimi veselými piesňami, hrami a samozrejme pekným príbehom o       počasí,ročnom období a zvieratkách. Veselé bábky -"Jeseň" a jej kamarát - všetky detičky rozospievali a roztancovali. Tešíme sa už na ďalšie stretnutie!
 
                                                                  

Úcta k starším (X./2017)

Mesiac október patrí k oslave našich dedkov a babičiek. Obec zorganizovala pre starších občanov slávnostné popoludnie s kultúrnym programom v Dome kultúry, v ktorom sa predstavili aj deti z MŠ. Potešili dedkov a babky básničkami, piesńou a ľudovými tančekami. Veľa zdravia a spokojnosti - dedkovia a babičky!
 
                                          

                                       -

 

PLODY JESENE (výstava ovocia a zeleniny,IX./2017)

 
     MŠ spestrila výstavu ovocia a zeleniny v Dome kultúry kútikom, v ktorom prezentovala práce malých škôlkárov. 
     Nechýbali rôznofarebné  tekvičáky,  o ktoré sa postarali  rodičia so svojimi deťmi. 
     Klub Jednoty dôchodcov  ocenil tvorivosť a šikovnosť odprezentovanú v nápadivosti 
     I. miestom. 
     Ďakujeme rodičom, ktorým táto milá udalosť neostala ľahostajná.