AKCIE                                                                   

Rozlúčka s predškolákmi (29.6.2018)

 Tento rok sme sa rozlúčili so siedmimi predškolákmi. Za účasti svojich rodičov, st. rodičov, súrodencov, pani starostky a pani učiteliek sme si užili posledné slávnostné chvíle. Predviedli sa nám vystúpením, v ktorom nechýbali básničky, tance, záverečná rozlúčková pieseň. Po slávnostnom programe sa deťom prihovorila pani riaditeľka a pani starostka. Nasledovalo obdarovanie knihami, vysvedčeniami a darčekami na pamiatku, ktoré im venovala materská škola aj pani starostka. Po slávnostnom detskom "prípitku" si všetci pochutnávali na výbornej torte, o ktorú sa postarali rodičia budúcich školáčikov. Prajeme všetkým krásne chvíle vo "veľkej škole"!

Deň detí (1.6.18)

     Smiech, radosť, zábava, povzbudzovanie, víťazstvo! To všetko prežili tento deň škôlkári, pre ktorých sme pripravili pestrý program- zmerali si sily v športových disciplínach, ukázali svoju odvahu a vytrvalosť, ako i tanečné schopnosti - či už v súťažných tancoch, ale na diskotéke. Všetci boli za svoje výkony odmenení medailami a sladosťami.
                                                        

Predplavecká príprava (5./2018)

    Každoročne realizujeme predplaveckú prípravu škôlkárov v Škole plávania Ariela v Leviciach. Detičky správnemu nácviku techniky plávania učí teta inštruktorka, ktorá "plávanie" obohatila rôznymi hrami vo vode s využitím pomôcok a hračiek do vody. Radosť z kúpania dokazujú fotografie vo fotogalérii.  
                                   
 

Medzinárodný deň mlieka (16.5.2018)

     Deň mlieka je oslavou mlieka a mliečnej výživy. Odkiaľ k nám prichádza, čo všeličo je z mliečka sme sa nielen rozprávali, ale si aj vyskúšali ako sa doja kravičky, pripravili sme mliečne pochúťky a samozrejme ochutnali dobroty priamo z "obchodíka" v našej škôlke. 
 Chutilo nám veľmi! Veď už aj škôlkári vedia, že vďaka mliečku budú mať silné kosti a zdravé zúbky.
                                                                          

Deň matiek (13.5.2018)

    - druhá májová nedeľa už tradične patrí našim mamám. Deň matiek je špeciálny čas  povedať našim mamám ako ich radi máme, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu lásku a vďačnosť.  Deti z MŠ a ZŠ to vyjadrili veršíkmi, tančekmi, piesňami a divadielkami v kultúrnom programe venovanom všetkým mamám. Ďakujeme mamy!

Stavanie májky, opekačka (30.4.2018)- pozrite si vo fotogalérii

Exkurzia do Arboréta v Mlyňanoch a lesnej obory (4./2018)

 
    "Bez lesa niet vody, bez vody niet života." Z príležitosti apríla-mesiaca lesov, sme navštívili Arborétum v Mlyňanoch a lesnú oboru. Prechádzkou parkom detičky mali možnosť pozorovať stromy, kríky a rastliny z rôznych kútov sveta. Hlavným našim cieľom bola lesná obora, ktorá nám ponúkla  vidieť svojich obyvateľov  - kozorohy, muflóny, daniele. Skutočne sa bolo na čo pozerať!
     

Exkurzie v knižniciach (3./2018)

    
   Už tradične sa  mesiac marec spája s mesiacom knihy. Deťom ho pripomíname prostredníctvom rôznych edukačných činností, v ktorých dominujú knihy, zážitkové učenie a neodmysliteľne aj organizovanie exkurzií do knižníc. So všetkými deťmi sme navštívili školskú knižnicu v ZŠ, s predškolákmi sme zrealizovali exkurziu do Mestskej knižnice vo Vrábľoch. Pútavou metódou deti objavovali svet výroby papiera, cez tlačiareň, prácu spisovateľa, ilustrátora až po výrobu knihy. 
                                                     

Návšteva v 1. triede ZŠ (23.03.2018)

   S budúcimi - už čoskoro - prvákmi sme sa zúčastnili na vyučovacej hodine v 1. triede v ZŠ. Deti zažili skutočné vyučovanie so svojimi kamarátmi, ktorí sedia už v školských laviciach a predvedli sa im, čo sa  naučili. Aj našich  škôlkárov pani učiteľka "vyskúšala", čo všetko sa naučili v MŠ. Úlohy zvládli na jednotku, do školských lavíc môžu zasadnúť od budúceho školského roka. Budeme všetkým držať palce!
 
                                                  
   .

Vynášanie Moreny (19.3.2018)

 
    Ku každoročnej tradícii v našej MŠ patrí vynášanie Moreny - dva týždne pred Veľkou nocou. Bola to obyčaj u našich predkov, ktorá mala urýchliť koniec vlády zimy - Moreny a následne privítať jar. Zachovať a šíriť zvyky  predkov  v našom regióne je  cieľom a zároveň plnením edukácie. Morenu sme "vyniesli" do rieky a dúfame, že čoskoro nás budú zohrievať teplé lúče slniečka.
 
                                                 

Bábkové divadlo (1.3.2018)

 
     Materské centrum Klokanček sa opäť v našej škôlke predstavilo  tentokrát s rozprávkou "O drakoch a princeznách", do ktorej deja boli zapojené aj deti. Napätie,  zábavu, smiech, ale hlavne pekný zážitok vzbudilo u detí ďalšie vydarené vystúpenie v podaní tiet-herečiek MC.
 
                                          

 Vianočná besiedka (20.12.2017)

 

   - na slávnosť pri vianočnom stromčeku sa deti tešili , aby predviedli svojim rodičom, čo si pre nich pripravili spolu s pani učiteľkami. Srdcia svojich blízkych potešili najmenší básničkami o zime, piesňami, tančekom so snehuliakom a Vianociach, ale aj v scénke o babke Ježibabke, ktorej pomohli hľadať stratené perníčky. Staršie deti - anjelíčkovia- vystúpili v scénke Vianoce sa blížia, zatancovali tančeky Zima,zima a Rolničky.  Malí "angličtinári" vystúpili so svojou pani učiteľkou v krátkom programe - ako inak - po anglicky. "Šťastné a veselé"...touto piesňou sme sa všetci lúčili a priali, ale v tom zavítala návšteva, ktorá všetky deti prekvapila, ale zároveň potešila - MIKULÁŠ! 

  

              

 

Vianočné tvorivé dielne (XII./2017)

 
     Naša škôlka sa pred Vianocami zmenila na veľkú dielňu, v ktorej deti tvorili - maľovali, lepili, vystrihovali, zhotovovali  vianočné ozdoby, stromčeky, svietniky,vykrajovali a piekli medovníčky. Spoločne sme si vyzdobili škôlku, navodili atmosféru blížiacich sa sviatkov. Chýba už len krôčik k dlhoočakávanému dňu. Spestrila nám ich aj príjemná návšteva hudobníčky Simsalaly, ktorá všetkých rozveselila piesňami, hrami a tancom. 

                                             

Šarkaniáda (XI./2017)

K jeseni patrí zhotovovanie a šantenie so šarkanmi. V spolupráci s rodičmi deti zhotovili rôznych farebných šarkankov, ktorí zdobia interiér škôlky. Za snahu boli deti odmenené medailami. A že sa šarkankovia vydarili - môžete sa presvedčiť v našej fotogalérii.

                                    

 

Hudobno-výchovné pásmo Prišla jeseň (2.11.2017)

     Opäť do našej škôlky zavítalo divadielko z Materského centra Klokanček so svojimi veselými piesňami, hrami a samozrejme pekným príbehom o       počasí,ročnom období a zvieratkách. Veselé bábky -"Jeseň" a jej kamarát - všetky detičky rozospievali a roztancovali. Tešíme sa už na ďalšie stretnutie!
 
                                                                  

Úcta k starším (X./2017)

Mesiac október patrí k oslave našich dedkov a babičiek. Obec zorganizovala pre starších občanov slávnostné popoludnie s kultúrnym programom v Dome kultúry, v ktorom sa predstavili aj deti z MŠ. Potešili dedkov a babky básničkami, piesńou a ľudovými tančekami. Veľa zdravia a spokojnosti - dedkovia a babičky!
 
                                          

                                       -

 

PLODY JESENE (výstava ovocia a zeleniny,IX./2017)

 
     MŠ spestrila výstavu ovocia a zeleniny v Dome kultúry kútikom, v ktorom prezentovala práce malých škôlkárov. 
     Nechýbali rôznofarebné  tekvičáky,  o ktoré sa postarali  rodičia so svojimi deťmi. 
     Klub Jednoty dôchodcov  ocenil tvorivosť a šikovnosť odprezentovanú v nápadivosti 
     I. miestom. 
     Ďakujeme rodičom, ktorým táto milá udalosť neostala ľahostajná.